Polanica Zdrój

    Polanica Zdrój to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych o wyjątkowych walorach turystycznych, przyrodniczych, a także – przede wszystkim – uzdrowiskowych. Wystarczy spojrzeć na plan miasta Polanica Zdrój by zobaczyć, jak wiele rozmaitych atrakcji czeka w tejże miejscowości na każdego turystę. Oprócz bowiem wielkiej liczby zabytków z różnych okresów historycznych, szczególnie wielką atrakcję turystyczną stanowi już samo położenie Polanicy Zdroju.

    Nic zatem dziwnego, że miasto to cieszy się tak wielką popularnością wśród turystów w każdym wieku – nie tylko zresztą z Polski, ale i z całego świata – a noclegi Polanica Zdrój są corocznie, zarówno w zimie, jak i podczas lata, niemalże w całości wykupywane przez turystów. Warto bowiem dodać, że w zależności od indywidualnych preferencji, a także od zasobności i grubości portfela, każdy turysta na do wyboru wiele rozmaitych rodzajów miejsc noclegowych, takich jak między innymi: kwatery prywatne i agroturystyczne, pensjonaty i hotele, a także – dla zamożniejszych turystów – wyjątkowo piękne i ekskluzywne
wille Polanica Zdrój. Na koniec warto dodać, co jest najczęstszym powodem odwiedzania tego miasta przez tak wielkie rzesze turystów.

    Otóż niewątpliwie powodem, dla którego Polanica Zdrój cieszy się aż tak wielką popularnością, jest zarówno jej położenie w pięknych polskich górach (a konkretniej, w dolinie Bystrzycy Dusznickiej), jak i wyjątkowe walory uzdrowiskowe, z jakich słynie ta popularna miejscowość uzdrowiskowa.